top of page

Winter  School 2018

TEDxIvanaFranka STED 2017

           28 жовтня 2017 року у  Чернівцях пройшов перший в Україні TEDxIvanaFrankaStED, участь у якому взяли представниці Глибоцької гімназії, вчителі англійської мови Заяц В.П. та Шевчук А.М.

            Це була перша подія TEDx ED в Україні. Організатори Ніколь Дінтіно, волонтер Корпусу Миру, та Катерина Худик, викладач Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, доклали максимум зусиль для того, щоб цей дебют став успішним.

            TED (абревіатура від англ. Technology Entertainment Design; Технології, Розваги, Проекти) — відома щорічна конференція, присвячена «ідеям вартим поширення» (Ideas worth spreading). TEDx — це окрема програма, яку TED створив задля здійснення своєї місії — поширення інноваційних ідей на ще більш глобальному рівні.

            Темою конференції TEDxIvanaFranka STED 2017 було визначено «Уміння 21 століття» (“21st Century Skills”). Основні акценти події були зосереджені на розвитку умінь критичного мислення, спілкування, співпраці та творчості, інтеграція яких формує особистість фахівця. Нестандартний формат, інноваційний підхід до організації події, палкі промови спікерів та активний обмін думками стали провідними рисами цієї конференції.

            Зокрема, досвідом поділилися: депутат Чернівецької облради Альона Гливко, студентка Анастасія Сенчук, директор школи №41 Людвіга Цуркан, учасники англомовної програми Джої Фордіс та Луіс Переа та інші. 
             TEDx - подія, яку варто було відвідати. Дякуємо  Катерині Куриш та пані Ніколь за чудово проведений час, за нові ідеї, досвід і просто "живе спілкування англійською мовою".

E-books in English

Project Gutenberg

В 1971 році студент Іллінойського університету Майкл Харт захотів перевести у цифровий вигляд Деларацію незалежності США. Згодом він так захопився ідеєю вільного доступу до інформаційних ресурсів, що жертвував власним часом і комфортним життям заради високої мети. Тепер оцифровувати видання допомагають волонтери. Їхніми зусиллями бібіліотека сьогодні налічує близько 50 тисяч найменувань – від белетристики до навчальної літератури.

Вікітека

Некомерційний фонд «Вікімедіа», який, крім усього іншого, підтримує роботу Вікіпедії, створив вільну бібліотеку. Її оригінальна назва – Wikisource. Шукайте тут оригінальні і перекладні тексти, коментарі до них, важливі історичні документи та бібліографічні списки. Крім англійських текстів, у Вікітеці найбільше літератури французькою, німецькою та італійською мовами.

Google Play

В офіційному магазині Google можна знайти і безкоштовний контент різними мовами. Якщо у вас є пристрій на Android, ви можете завантажити тисячі книг – від класики до сучасних бестселерів. Не лякайтеся засиллю, на перший погляд, любовних романів та неканонічних продовжень культового фентезі: в переліку трапляється і вартісна література. Наприклад, «Ворон» Едгара По чи книга про Ніколу Тесла. Для безлімітного ж доступу знадобиться платна підписка.

Open Library

Засновники проекту задекларували амбітні плани: створити веб-сторінку для кожної книги, що колись була видана. На сайті більше мільйона найменувань, які можна прочитати або «позичити». Перша опція стосується класичних творів, строк дії авторського права на які вже збіг. Друга – книжок, виданих у ХХ столітті. Кожна видається на два тижні, одночасно можна взяти до 5 томів – все, як у районній бібліотеці, хіба що читати їх ви будете в браузері чи форматах PDF і ePub.

Online Books Page

Ініціатори сайту (редактор Джон Марк Окерблум і бібліотека Пенсильванського університету) пішли ще далі. Їхня мета – 2 мільйони безкоштовних електронних книг, що є в інтернеті. Проект не зберігає їх на власному сервері, а лише індексує: коли читач знайде потрібне найменування, йому запропонують перейти за посиланням туди, де лежить літературний скарб.

 Bartleby.com

Проект почався більше 20 років тому як оцифрована особиста бібліотека та відкрився збіркою «Листя трави» Волта Вітмена в html-форматі. Сьогодні сайт налічує мільярди сторінок. Серед них – твори Джейн Остін, легендарний підручник «Анатомія Грея» та сучасна поезія.

Oxford Text Archive

Архів концентрується навколо літературних та лінгвістичних тем. Наукові праці, коли-небудь створені в Оксфорді, доступні на сайті широкому загалу. А разом з ними й оригінальні твори, що надихали британських дослідників. Отже, немає кращого ресурсу, щоб завантажити рідкісні п’єси Шекспіра.

World Public Library

Найцінніше на цьому сайті – навіть не кількість книжок (вона давно перевищила 3 мільйони), а різноманіття. Книги з колекції американських бібліотек, економічна та буддистська література, твори Азії, графічні новели, аудіокниги та оцифровані журнальні статті – вибір гігантський, було би бажання читати. 

E-books Directory

Перше, що бачиш на сайті – точну кількість безкоштовних книжок: на день написання статті їх було рівно 9503. І 668 категорій – це не жарт. Обирайте до смаку: мистецтво і фотографія, біографії та мемуари, дитячі книжки, комікси, юридична, наукова або бізнес-література.

Тексти, адаптовані за методом Іллі Франка

На сайті можна знайти більше 10 безкоштовних книжок. Небагато на перший погляд, але головне – якість: «Троє у човні», оповідання Джека Лондона, твори Веллса, Фіцджеральда, Гемінгвея та Бредбері. Цього достатньо, щоб оцінити, чи підходить вам метод. Його суть проста, як і все геніальне: читання в першу чергу має захоплювати, навіть якщо це читання іншою мовою, а для запам’ятовування слів потрібне не зубріння, а новизна вражень. Замість того, щоб нудно повторювати слово, краще кілька разів зустріти його в різних контекстах і словосполученнях – і так вивчити. Для цього адаптовані тексти класичної літератури подаються спочатку з підказками, а потім без них.

Якщо і цього замало, на Кембриджському сайті можна знайти перелік безкоштовних книгосховищ. Їхнього контенту вистачить, якщо не на все життя, то на кілька десятків років точно.

Winter School 2017

Communication in English. Websites.

1.Coeffee.com

2.Speaky

3.Coffeestrap

4.Babelvillage

5.HowDoYou.Do

6.Easy Language Exchange.

English Summer Camp 2016 "Summerland"

              Pupils of Hlyboka Gymnasium had a great possibility to enjoy their summer holidays at our school in the camp "Summerland". It was held from 6 till 23 June. This year was  unique because two volunteers of the progreamme "Gocamps"  Anna Nych and Mohammed Teefa Abd Ellatif were helping to organize the camp.  

              It was unforgettable. We did a lot of work at school: we made greeting wallpapers for our volunteers, sang songs, had huge amount of speaking activities, quizes, crosswords and so on. We had great excursions to Chervonodibrovska Sich, Folk museum in Staryi Vovchynets, Ancient Church in Bila Krynytsia, Nature park in Vyzhnytsia,  old fortresses in Khotyn and Kamianets Podilsk. Every day was special. Children were full of positive emotions. You can never forget their eyes! 

            Our volunteers will surely remember the last day of the camp. They promised to come back next year.

Audiobooks. Websites.

1.Internet Archive

2.Loyal Books

3.Learn Out Loud

4.Lit2go

5.Librophile

6.Free Classic Audio Books

Підготовка до ЗНО 2016

English Summer Club 2015

На базі Глибоцької  ЗОШ І-ІІІ ступенів з 2 по 8 червня працював літній табір з англійської мови. До одного із загонів входили учні 3-х і 10-го класів (вчитель Шевчук А.М.).

Відкрився табір реєстрацією учасників, ознайомленням з планом роботи та анкетуванням «Мої очікування».

 

 

За круглим столом «Відкрий себе» учні презентували себе, свої захоплення та сім’ю.

 

 

В особливій атмосфері пройшла гра «Хрестики-нулики» за участю і 10 і 3 класів.

 

Наступний, як і всі інші дні, розпочиналися   на свіжому повітрі.

 

Оскільки табір працював за напрямком «Країнознавство»,  більшу частину часу діти приділяли саме збагаченням своїх знань про англомовні країни.

Презентували їх і вчитель, і учні 10 класу.

 

 

 

А от результатом стала колективна стіннівка до теми.

 

 

 

 

А ще були ігри

 

Ігри…

 

Ігри …

 

Ігри…

Як же обійтися без популярних зараз серед дітей майстер-класів із плетення браслетів дружби.

 

А завершився табір приємним сюрпризом для всіх.

Дані сертифікати поповнять їхні скарбниці досягнень.

 

bottom of page